Magazyn Zmiany, październik/10
Wiceprzewodniczący OZZZPRC Arkadiusz Poborski z Sekcji Chemików członkiem zarządu głównego FZZ. – Cieszymy się z tego wyboru, bo w ostatniej kadencji nie mieliśmy przedstawiciela branży chemicznej we władzach Forum – podkreśla Krzysztof Kisielewski, przewodniczący Zrzeszenia.
Wyboru dokonał Zarząd, który obradował ostatniego dnia października. W czasie spotkania omawiano też uchwały podjęte podczas Zjazdu Delegatów we Wrocławiu. – Szczególną uwagę przykładamy do uchwały nr 11, która dotyczy zabezpieczenia socjalnego pracowników z kopalni i elektrowni węgla brunatnego, którzy w niedalekiej przyszłości mogą stracić pracę. Myślimy nad programami osłonowymi, to dla nas jeden z priorytetów w nadchodzącej kadencji – mówi Kisielewski.
Ważna jest też uchwała nr 14 dotycząca nie działającego od lat zespołu trójstronnego dz. branży chemicznej. OZZZPRC będzie się starał go wskrzesić; zadania podjął się Arkadiusz Poborski.
– Rozmawialiśmy też nad podjęciem współpracy ze środowiskiem naukowym. Jedna z inicjatyw dotyczyłaby rzetelnej debaty dotyczącej spalania węgla w nowoczesnych instalacjach – co, jak dowodzi wiele opracowań – nie jest wcale tak szkodliwe dla środowiska. Myślimy też nad powrotem do tematyki wpływu zmianowego czasu pracy na zdrowie pracowników – wyjaśnia przewodniczący OZZZPRC.
Zarząd ustalił, że oprócz cyklicznych spotkań, będą też organizowane posiedzenia dotyczące wybranych, wąskich problemów. Pierwsze dotyczyć ma zsynchronizowania działań przedstawicieli szeroko pojętej branży energetycznej – począwszy od wytwarzania, skończywszy na dystrybucji. Być możne uda się zaprosić na nie szefów komitetów protestacyjno-strajkowych działających w różnych grupach energetycznych.
W czasie spotkania była też mowa o polityce medialnej OZZZPRC.
– Postanowiliśmy poszerzyć zespół redakcyjny, do którego weszli: Kazimierz Żertka, Dariusz Salamon oraz Anastazja Kałuzińska – wyjaśnia Krzysztof Kisielewski.