Magazyn Zmiany, październik/02
Pod koniec września, w pięknej scenerii jeziora Rożnowskiego w Gródku nad Dunajcem obradowała Sekcja Koksowniczo-Chemiczna.
Były jubileuszowe akcenty – 20-lecie istnienia związku świętowała organizacja gazowników z Zabrza – MZZ Pracowników Ruchu Ciągłego GK PGNiG S.A. Polska Spółka Gazownictwa Oddział Zabrze.
“Byliśmy grupą „młodych gniewnych”, która myślała że świat zawojuje. Dlaczego założyliśmy związek? Bo żadna z działających organizacji nie chciała zająć się sprawami pogotowia gazowego, nikogo nie obchodziły nasze problemy związane m.in. z systemem pracy ruchu ciągłego” – mówił w rozmowie z Magazynem “Zmiany” jeden z założycieli związku, Andrzej Struczyk.
ZOBACZ KONIECZNIE: ŚWIĘTUJĄ 20-LECIE. “STAWIAMY NA MŁODYCH, CZAS ODDAĆ IM STERY”
Spotkanie przedstawicieli Sekcji było, tradycyjnie, okazją do omówienie sytuacji w poszczególnych zakładach. – To zawsze bardzo cenne chwile – wymieniamy się informacjami i doświadczeniami, mówimy, jakie rozwiązania sprawdziły się w naszych organizacjach, podpowiadając i radząc sobie nawzajem – mówi stojący na czele Sekcji Dariusz Salamon.
Gościem obrad był przewodniczący OZZZPRC Krzysztof Kisielewski, który szczegółowo omówił sytuację w polskiej energetyce stojącej u progu transformacji i podsumował dotychczasowe działania strony społecznej dążącej do zawarcia umowy społecznej.
– Rozmawialiśmy o wpływie branży na gospodarkę krajową, a w szczególności – na przedsiębiorstwa energochłonne, w których większość z nas jest zatrudnionych. Była też mowa o orzeczeniu TSUE i związanych z nią niepokojach w kopalni Turów oraz o proteście pielęgniarek, w który – jako organizacja zrzeszona w FZZ – jesteśmy pośrednio zaangażowani – dodaje Dariusz Salamon.
Kolejne spotkanie Sekcji zaplanowane jest na koniec pierwszego kwartału 2022 r.